Ekologia w wersji premium: eko na bogato – da się?

Jakość, proszę Państwa. Jakość. A jakość musi kosztować.

Poprzedni artykuł był o oszczędzaniu – był dla tych, co łączą dobre uczynki względem planety z dobrymi uczynkami względem własnych kont bankowych. Ale oszczędzanie zawsze wiąże się z tym, że z czegoś trzeba zrezygnować, czegoś trzeba użyć mniej albo rzadziej – słowem: wieczna bieda. Gaś światło, zmywaj krócej, oszczędzaj, uważaj, pilnuj się, przeliczaj. To nie dla każdego, prawda? Można inaczej – można mieć wkład w ochronę środowiska w formie ecsclusive i to też jest okej. A nawet lepiej, bo przynajmniej na poziomie i z klasą. Jak to zrobić? Na bogato, oczywiście. I nie chodzi tylko o to, żeby kupić fotowoltaikę nie na raty…

Ekologia w domu nie wiąże się tylko z mniejszym zużyciem prądu czy wody. Bo co z tego, że mamy ledowe żarówki, skoro zasila je elektrownia generująca smog i smród? Co z tego, że oszczędzasz wodę, jeśli ogrzewasz ją paląc w piecu śmieciami? Jakość, proszę Państwa. Jakość. Biorąc się na serio za zbawianie świata, można zacząć od wyposażania własnego domu choćby w proekologiczne, wypasione, biodegradowalne detergenty, które nie trują ani nas ani atmosfery, a plastikowe butelki nie zostają po nas na wieki bo te ekskluzywne środki oczywiście nie są w zwykłym opakowaniu – ale w superwypaśnym kartonie albo innym pudełku, które przyjaźnie uśmiechają się do dziury ozonowej. Nie ma tu lokowania produktu, ale na zachętę można tylko powiedzieć, że na przykład pół kilo proszku do prania z organicznych olejów roślinnych, pozbawionego enzymów, może kosztować w okolicach nawet 300zł – jeśli to jest coś naprawdę ekstra. A kwasek cytrynowy w proszku, z certyfikatem Vegan OK i AIAB to, bagatela, inwestycja rzędu 600zł. Będąc cool względem globalnego ocieplenia, warto także segregować śmieci w jakichś przyzwoitych workach albo pojemnikach – a nie koszach z grubego plastiku. Ekologiczne torby do segregowania śmieci kosztują swoje – ale za to mamy z tyłu głowy, że jesteśmy eko na poziomie premium i nasz poziom recyclingu jest lepszy niż Wasz. Dbając o środowisko, nie warto oszczędzać – wszak bezcenne jest to, co nas otacza. Będąc mecenasami globalnego lepszego jutra, idźmy w to z poniesioną głową i na bogato. Używaj towarów bio i inwestuj w dobre produkty, przyjazne dla Ziemi. To taka trochę nasza misja w DeveloperGo. Da się?

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Developergo Sp. z o.o. z siedzibą przy Mickiewicza 48 lok. 205, 15-232 Białystok (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres kontakt@developergo.pl… czytaj więcej